blog

Is It Possible to Add WhatsApp Via Code Without Plugin?

Eklentisiz Kod Üzerinden WhatsApp Ekleme Mümkün Mü?

Eklentilerin web sitenizi yavaşlattığını düşünenlerdenseniz, şimdi söz edeceğimiz yol ideal bir tercih olabilir. Hiçbir eklenti kurmadan, kolayca web sitenizin “head” bölümüne ekleyeceğiniz küçük bir kodla bu işi çözebilirsiniz. Aşağıda yer alan kodu kendinize göre özelleştirerek kullanabilirsiniz: 

<script type=”text/javascript”>
(function () {
var options = {
WhatsApp: “+905310000000”, //
call_to_action: “Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?”, // Görünecek metin
position: “right”, // Position may be ‘right’ or ‘left’
};
var proto = document.location.protocol, host = “whatshelp.io”, url = proto + “//static.” + host;
var s = document.createElement(‘script’); s.type = ‘text/javascript’; s.async = true; s.src = url + ‘/widget-send-button/js/init.js’;
s.onload = function () { WhWidgetSendButton.init(host, proto, options); };
var x = document.getElementsByTagName(‘script’)[0]; x.parentNode.insertBefore(s, x);
})();
</script>
wp

Yukarıda yer alan kodda 3 farklı yerde değişiklik gerçekleştirebilirsiniz. Diğer kısımlarda değişiklik yapmayınız.
Öncelikle WhatsApp ile başlayan satırda yer alan cep telefonu numarasını kullanmak istediğiniz nuramayla değiştirin. Kullanacağınız cep telefonunun WhatsApp profilini şirketinize göreözelleştirmeniz faydalı olacaktır. Örneğin; şirket logonuzu, yetkili kişinin ismi ve ünvanı gibi ayrıntılarıda düzenleyebilirsiniz.

HOW SHOULD THE PROFESSIONAL WEB SITE BE?

PROFESYONEL WEB SİTESİ NASIL OLMALI?

Profesyonel bir websitesi herşeyden önce iyi bir tasarıma ve güçlü bir altyapıya sahip olmalıdır. Tek başına tasarımın ya da altyapının iyi olması yetmez, bu ikisinin birlikte olması gerekmektedir. İyi bir tasarıma sahip ancak zayıf bir altyapıya sahip bir site görsel olarak müşterilerinizi tatmin etse de sitede yaşanan altyapı problemleri bir anda işin rengini değiştirebilir. Ziyaretçileriniz sitenizi dolaşırken sayfanızda donmalar ya da yavaşlamalar olduğunu düşünün, bu durumda ziyaretçileriniz sitenizi terk edebilir ve bu da sizi potansiyel bir müşterinizden edebilir. Sonuç olarak para kaybedersiniz daha da önemlisi prestijiniz sarsılır.
WHAT IS THE IMPORTANCE OF A WEB SITE ?

WEB SİTESİNİN ÖNEMİ NEDİR?

Web sitesi olan ve olmayan iki firmayı ele almış olduğumuzda, web sitesi sahibi diğer firmaya oranla her zaman ticaretinde daha başarılı olacaktır. Çünkü teşhir etmiş olduğu ürünler internet ortamında daha çok rağbet görecek ve müşterileri kendisine çekmeye başlayacaktır.
Web Sitesinin Önemi
ALEXA TOOLBAR FOR THE MOST REALISTIC DATA

en gerçekçi veriler için alexa toolbar

Web ölçümleme ve SEO aracı olan alexa toolbar, yoğun olarak ziyaretçi alan sitelerin ülkede ve dünyada kaçıncı olduğunu direk olarak gösteren bir internet sitesidir. Son günlerin en popüler sitesi olan alexa toolbar uygulaması web tarayıcısına ek hizmet olarak gelir. Webmasterlar tarafından yakından takip edilen alexa traffic rank, tekil ve çoğul ziyaretçi sayısından hemen çıkma oranı ve sitede geçirilen süreye, toplam sayfa görüntüleme, alexa backlink sayısı, olumlu yorumların sayısı ve oranından arama motorundaki kalitesi ve ziyaretçilerin hangi siteden geldiğine kadar birçok bilgiye ulaşabileceğiniz bir uygulamadır. SEO açısından önemli bir etken olan Alexa'yı kullanarak rekabet gücünüzü arttırın.